Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Departament Edukacji i Nauki serdecznie zaprasza do składania wniosków o Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego w roku 2023.

Stypendium w kategorii „Uczeń” ma charakter szczególnego wyróżnienia za wybitne osiągnięcia, gratyfikującego uczniów, którzy osiągnęli znaczący sukces związany z nauką. Jest przyznawane uczniom uczącym się w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego oraz absolwentom tych szkół kończącym naukę w roku składania wniosku. Do składania wniosków o przyznanie stypendium uprawnieni są dyrektorzy szkół lub upoważnione przez nich osoby. Szczegółowe informacje znajdują się w „Regulaminie przyznawania uczniom stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego”.

Stypendium w kategorii „Student” ma charakter szczególnego wyróżnienia za wybitne osiągnięcia gratyfikującego studentów, którzy osiągnęli znaczący sukces związany z nauką. O stypendium mogą ubiegać się studiujący w uczelniach na terenie województwa wielkopolskiego studenci i absolwenci, kończący uczelnię w roku składania wniosku kierunków z dziedziny:

1)            nauk humanistycznych
2)            nauk inżynieryjno-technicznych
3)            nauk medycznych i nauk o zdrowiu
4)            nauk rolniczych
5)            nauk społecznych
6)            nauk ścisłych i przyrodniczych
7)            nauk teologicznych
8)            sztuki.

Do składania wniosków o przyznanie stypendium uprawnieni są rektorzy uczelni lub upoważnione przez nich osoby. Szczegółowe informacje znajdują się w „Regulaminie przyznawania studentom stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego”.

Wnioski o stypendia naukowe w kategorii „Uczeń” oraz w kategorii „Student” można składać w terminie od 01.09.2023r. do 20.10.2023 r.

Serdecznie Zapraszamy!