Data publikacji w serwisie:

Wydział Historii w ramach Szkoły Nauk Humanistycznych UAM rozpoczyna współpracę z Wikipedią

Z inicjatywy dr Magdaleny Lachowicz z Katedry Studiów Wschodnich Wydziału Historii UAM rozpoczęła się współpraca ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Współpraca będzie prowadzona w ramach Szkoły Nauk Humanistycznych UAM pod kierunkiem prorektora prof. Rafała Witkowskiego. Biorący udział w projekcie naukowcy i studenci będą mieli możliwość budowania w Wikipedii nowych haseł i edytowania już istniejących. Merytorycznie praca skoncentrowana będzie wokół trzech projektów:
1. Projekt Białoruś, w którym we współpracy z Wikipedią Białoruską akademicy będą uzupełniać hasła z zakresu polskiej historii;
2. Akademicki Poznań, w którym twórcy skupiać się będą na upowszechnieniu historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i wyników badań naukowych pracowników akademickich UAM w polskiej Wikipedii;
3. Projekt otwarty: miejsce na autorską koncepcję zainteresowanych naukowców, która odbiega w swoim charakterze od dwóch wyżej wymienionych.
Zapraszamy Państwa do współpracy. Pierwsze szkolenie odbędzie się 6 października. Chętni proszeni są o kontakt z dr Magdaleną Lachowicz (malachow@amu.edu.pl).