Uniwersytet Otwarty UAM

Szanowni Państwo,

Przystępujemy do organizacji ostatniego w tym roku akademickim trymestru. Propozycje kursów, które będą prowadzone w trzecim, wiosennym trymestrze przyjmujemy od Państwa do 24 stycznia. Planujemy, że zajęcia rozpoczną się pod koniec marca.

Autorami kursów mogą być nie tylko osoby zatrudnione na etatach dydaktycznych. Coraz większą grupę naszych wykładowców stanowią doktoranci. Przyjmujemy też zgłoszenia od pracowników emerytowanych oraz osób, które prowadzą zajęcia w naszej uczelni w ramach umowy zlecenia. Wśród wykładowców UO UAM byli też zaproszeni goście, ale pod warunkiem, że zajęcia swoje prowadzili wspólnie z pracownikami naszego Uniwersytetu.

Ważna jest przyjęta zasada, o której trzeba pamiętać, że im mniejsza grupa, tym droższy dla słuchaczy kurs. Proszę też pamiętać, że istotny dla naszych słuchaczy jest termin zajęć - najlepszy to weekend lub w dni powszednie godziny zdecydowanie popołudniowe, po 17.00. Wykładowcy za prowadzenie zajęć otrzymują wynagrodzenie – samodzielny pracownik 110 zł za 45 minut zajęć, adiunkt i osoba z tytułem doktora 90 zł, pozostałe osoby w tym doktoranci 70 zł.

Koronawirus nie ustępuje, nie wiemy, jaka będzie sytuacja epidemiczna wiosną. Dlatego prosimy naszych wykładowców, by w swoich deklaracjach zaznaczyli, na ile jest możliwe ich przeprowadzenie w trybie kształcenia zdalnego.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod adresem: www.uo.amu.edu.pl/strony/wykladowcy oraz na naszej stronie internetowej: www.uo.amu.edu.pl i na Facebooku.

W imieniu Uniwersytetu Otwartego UAM

dr hab. Anna Idzikowska-Czubaj, prof. UAM