Wizyta gości z United States Military Academy WEST POINT

11 czerwca 2024 r. Wydział Historii UAM odwiedzili niezwykli goście - z United States Military Academy WEST POINT - najstarszej uczelni wojskowej w Stanach Zjednoczonych, która kształci oficerów wojsk lądowych. Delegację stanowili dwaj kadeci I roku - Charlotte Patterson i Thomas Chute. Towarzyszył im oficer John  Valituttoo (https://www.westpoint.edu/history/profile/john_valitutto), absolwent West Point w 2012 roku z podwójną specjalizacją w historii międzynarodowej i języku francuskim oraz absolwent  Stanford University. John obecnie pracuje w West Point a wcześniej brał udział w wielu operacjach wojskowych, m.in. w latach 2015-2016 w operacji „Inherent Resolve” w Iraku. Nasi mili goście zostali przyjęci przez prodziekan ds. studenckich prof. Katarzynę Balbuzę, a następnie odbyli rozmowę z naszymi specjalistami w zakresie historii XX wieku: profesorami Konradem Białeckim i Stanisławem Jankowiakiem. Przedmiotem rozmowy była historia Polski w latach 1940-1990. Kadeci zapowiedzieli swój ponowny przyjazd! Dla nas ich odwiedziny były niezwykle miłym doświadczeniem.

Fot. Chang Ting Li, student Liberal Arts and Sciences, Wydział Historii