Warsztaty Historii XIX wieku

Warsztaty historii XIX wieku

Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza studentów studiów licencjackich i magisterskich do wzięcia udziału w warsztatach o historii XIX wieku, które odbędą się w Warszawie w dniach 20-22 czerwca 2021 r.

Badania nad historią XIX stulecia są kluczowe dla zrozumienia genezy nowoczesności. Spotkanie dwóch światów: tradycyjnego i bardziej nam współczesnego w „epoce pary i elektryczności”, stawia przed historykami i historyczkami szereg wyjątkowych wymagań źródłoznawczych i' metodologicznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom głębszego rozpoznania narzędzi analitycznych, przydatnych w interpretacjach źródeł z okresu XIX stulecia, zapraszamy do udziału w warsztatach naukowych dla studentek i studentów studiów licencjackich i magisterskich. Bieżąca edycja poświęcona jest namysłowi nad materiałami do studiów nad szeroko rozumianą ikonosferą.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Warsztat_historia_19w_program.pdf 22.04.2021 Jakub Wojtczak
Pobierz PDF Warsztat_historia_19w_program.pdf(2.8 MB)