Debata CIW "Czym dla Ciebie jest Wielkopolska?"

Centrum "Instytut Wielkopolski" UAM wraz z Instytutem Pamięci Narodowej - Oddział w Poznaniu, Wielkopolskim Towarzystwem Kulturalnym oraz Redakcją "Przeglądu Wielkopolskiego" zaprasza na debatę pt. "Czym dla Ciebie jest Wielkopolska?", która odbędzie się 2 czerwca 2022 r. w Auli im. prof. Gerarda Labudy. Referat pt. "Wielkopolska w średniowieczu - od kolebki państwa, przez księstwo(a) dzielnicowe do podziałów terytorialnych zjednoczonej monarchii" wygłosi prof. Józef Dobosz, a prof. Michał Zwierzykowski przedstawi "Kształtowanie się tożsamości Wielkopolan w okresie staropolskim". Debatę z udziałem zaproszonych gości (m.in. prof. Filipa Kaczmarka - Prezesa PTPN, dr hab. Rafała Reczka - dyrektora IPN Oddział w Poznaniu, Stanisława Słopienia - redaktora naczelnego "Przeglądu Wielkopolskiego", Witolda Banacha - dyrektora Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego) oraz laureatów konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów poprowadzi prof. Przemysław Matusik. Szczegółowy program debaty w załączeniu.