Wielkopolanie w Powstaniu Warszawskim

Centrum "Instytut Wielkopolski" na Wydziale Historii UAM, Fundacja Kochania Poznania oraz Fundacja Projekty Edukacyjne zapraszają serdecznie na prezentację projektu "Wspólna sprawa'44", która odbędzie się w środę 29 marca 2023 r.  na Wydziale Historii UAM, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, w godz. od 9.30 do 14.00. Podczas tego wydarzenia  zostaną wygłoszone krótkie referaty uzupełnione piosenkami powstańczymi, odbędzie się debata oksfordzka nad tezą "Powstanie Warszawskie powinno być elementem tradycji powstańczej Wielkopolski" i będzie możliwość zwiedzania wystawy o tematyce powstańczej, a także wiele innych atrakcji (jak np. poczta powstańcza, stanowisko rekonstrukcyjne). Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Auli im. prof. Gerarda Labudy na parterze Collegium Historicum. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia w formularzu zgłoszeniowym