Warsztaty z firmą Google dla studentów z niepełnosprawnościami

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM “Ad Astra”, Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Google Polska mają przyjemność zaprosić na warsztaty dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów, które odbędą się 13 czerwca 2024 w Poznaniu.
Uczestnicy dowiedzą się między innymi:
● jak funkcjonują osoby z niepełnosprawnością w środowisku dużej międzynarodowej firmy;
● jakie racjonalne usprawnienia środowiska pracy powodują, że osoby z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami mają równe szanse od etapu rekrutacji po dalszy rozwój swojej kariery zawodowej;
● jak odkryć w sobie swoje najsilniejsze strony i odpowiednio uwypuklić je w życiorysie;
● jak przebiega proces rekrutacji i na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Warsztaty będą łączyć w sobie elementy panelu eksperckiego, aktywnej pracy w grupie, pokazów demonstracyjnych i sesji typu “ask me anything”. Wyjątkową okazją będzie obecność przedstawicieli Google, reprezentujących różne działy i stanowiska wewnątrz firmy. Da to możliwość dalszego pogłębienia wniosków wyniesionych z poszczególnych sesji w ramach osobistych rozmów.
Spraw,żeby czerwiec był przełomowym momentem Twojej kariery zawodowej! Dzięki tym warsztatom możesz:
● uwierzyć w swój sukces na otwartym rynku pracy;
● zrozumieć czynniki, które sprawiają, że firma potrafi zagwarantować równe szanse dla osób z niepełnosprawnością;
● dostrzec, nad którymi kluczowymi kwalifikacjami warto popracować, żeby odnieść sukces w środowisku biznesowym;
● zrozumieć, jak przestawić swoje silne strony w życiorysie;
● optymalnie przygotować się do Twojej przyszłej rozmowy kwalifikacyjnej;
● poznać atmosferę pracy i różne działy firmy, która od lat cieszy się mianem jednego z najlepszych pracodawców na świecie.
Warsztaty są otwarte dla studentek i studentów oraz absolwentów wszystkich kierunków, nie tylko tych informatycznych czy technicznych uczelni w Poznaniu i w Wielkopolsce. Będą prowadzone w języku polskim
Nie zwlekaj! Liczba miejsc ograniczona. Drugiej takiej szansy może nie być. Zarejestruj się już dziś! Link: https://forms.office.com/e/JURnkecjgL
Poniżej przedstawiamy  program warsztatów:
● 09:00: Powitanie
● 09:15: Panel o funkcjonowaniu OZN w Google. Udział wezmą między innymi dyrektor generalna Google Polska Magda Kotlarczyk, pracownicy Google z różnymi niepełnosprawnościami, przedstawiciele działu ds. Kształtowania warunków pracy i wewnętrznej grupy wsparcia.
● 10:15: Warsztat “I am remarkable”. będą to prace w podgrupach złożonych z maksymalnie 20 uczestników. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jak odkrywać swoje silne strony. Wymagana jest umiejętność wykonania kilkuzdaniowej, pisemnej notatki. Prosimy o przyniesienie osobistego sprzętu ze sobą.
● 11:30: Przerwa
● 12:00: Wykład o przygotowywaniu optymalnego cv z sesją pytań i odpowiedzi
● 13:00: 2 symulowane rozmowy kwalifikacyjne: jedna z nich będzie zbliżona treścią rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko w dziale biznesowym, druga w dziale informatycznym. Uczestnicy będą musieli wybrać jedną z rozmów. W rolę kandydata i prowadzącego rozmowę wcielą się doświadczeni pracownicy firmy, którzy pokażą, na jakie elementy zwracać szczególną uwagę podczas rozmowy.
● 13:45: Przerwa
● 14:00: Sesja typu “Ask me anything”: pracownicy Google Polska będą wspólnie odpowiadali na pytania uczestników.
● 14:55: Zamknięcie warsztatów
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy do zgłaszania się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/JURnkecjgL