Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet Otwarty UAM

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął nowy rok akademicki.
Od 22 października ruszyły zajęcia w trymestrze jesiennym na ponad 40 kursach dla ponad 700 słuchaczy. To rekordowy trymestr w naszej historii.

Jednocześnie rozpoczynamy przygotowania do trymestru zimowego. Zwracamy się więc do Państwa z prośbą o zgłaszanie propozycji kursów do 8 listopada br.

Zajęcia mogą być zgłaszane przez pracowników UAM -- nie tylko dydaktycznych, ale także np. przez pracowników ogrodu botanicznego, studia filmowego i administracji, jak również doktorantów za zgodą promotora, emerytów, osoby, które prowadzą zajęcia w naszej uczelni w ramach umowy-zlecenia i zaproszeni goście, ale tylko wspólnie z pracownikami naszego Uniwersytetu.

Uniwersytet Otwarty UAM prowadzi następujące rodzaje zajęć: wykłady (minimalna liczba uczestników wynosi 25 osób); ćwiczenia (analogicznie 20 osób); warsztaty (18 osób); laboratoria (12 osób).  Im mniejsza grupa, tym droższy dla słuchaczy kurs.

Wykładowcy za prowadzenie zajęć otrzymują wynagrodzenie – samodzielny pracownik 110 zł za 45 minut zajęć, adiunkt i osoba z tytułem doktora 90 zł, pozostałe osoby, w tym doktoranci - 70 zł.  

Koronawirus nie ustępuje, nie wiemy co będzie zimą. Dlatego prosimy naszych wykładowców, by w swoich deklaracjach zaznaczyli na ile jest możliwe ich przeprowadzenie w trybie kształcenia zdalnego.

W imieniu Uniwersytetu Otwartego UAM

dr hab. Anna Idzikowska-Czubaj, prof. UAM