Data publikacji w serwisie:

Świadomy UAM - w chorobie i niepełnosprawności

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy i Studentki oraz Studenci

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowa obecność podczas webinarów projektu „Świadomy UAM- w chorobie i niepełnosprawności" i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych.

Projekt to cykl warsztatów skierowany do społeczności akademickiej, który otrzymał dofinansowanie jesiennej edycji konkursu Kowadło 2.0

Wśród odbiorców projektu znajdują się studenci i doktoranci z niepełnosprawnościami, kadra dydaktyczna, kadra administracyjna oraz wszyscy tworzący społeczność uniwersytecką, których interesuje specyfika funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami i chorobami (endometrioza i zespół policystycznych jajników). Warsztaty kierowane są do osób, które chciałyby zdobyć wiedzę oraz nabyć kompetencje oraz umiejętności w celu optymalizacji ułatwienia działań i aktywności w powyższej tematyce.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości, wiedzy oraz kompetencji dotyczących specyfiki funkcjonowania studentów z niepełnosprawnościami oraz chorobami takimi jak endometrioza czy zespół policystycznych jajników. Ponadto wywołują one potrzebę wielopłaszczyznowego wsparcia, co warte jest rozpowszechnienia. Spotkania zorganizowane ze specjalistami wrażliwymi na poruszaną tematykę są kluczowe dla właściwego rozwoju i optymalizacji wiedzy w obszarze poruszanej problematyki.

Cykl 7 warsztatów realizowany będzie w styczniu i lutym 2021 roku. Zapraszamy do uczestnictwa w następujących webinarach:

21.01.2020 godz. 17:00-19:00

Praca ze studentami z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową, ruchową - praktyczne wskazówki do prowadzenia zajęć dla wykładowców i doktorantów

Prowadzący: dr Beata Tylewska- Nowak

27.01.2020 godz. 13:00-15:00

Student z niepełnosprawnościami - praktyczne wskazówki - dla kadry administracyjnej i pracowników obsługi

Prowadzący: dr Urszula Tokarczyk- Bar

04.02.2020 godz. 17:00-19:00

Akcja akceptacja czyli zaakceptowanie siebie, asertywność i wiara we własne możliwości- spotkanie z psychologiem - dla studentów i doktorantów

Prowadzący: dr Justyna Śmietańska

Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie Naszych prelegentów przyczynią się do  ukazania Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jako wzoru do naśladowania w realizacji dobrych praktyk, a holistyczne ujęcie powyższych tematów będzie coraz bardziej rozpowszechniane.

Pomysłodawczynie i realizatorki

Marlena Kaźmierska

Agnieszka Nymś-Górna

Emilia Wieczorek

Paulina Mencel