Prof. Maciej Franz laureatem Nagrody im. Leona Wasilewskiego

Tegorocznym laureatem Nagrody im. Leona Wasilewskiego, za cykl książek dotyczących Kozaczyzny, został prof. dr hab. Maciej Franz.

Doceniona została seria siedmiu publikacji w ramach serii „Archiwum Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie”, która ukazała się w Wydawnictwie DiG w Warszawie. Są to współczesne edycje rękopisów doktoratów powstałych blisko 100 lat temu na Uniwersytecie Jana Kazimierza i dotąd nie publikowanych.

Nagroda Fundacji Wolność i Demokracja im. Leona Wasilewskiego jest realizowana w ramach projektu „XV Spotkania Klubu Galicyjskiego. Jaremcze 2022” wspieranego ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022. Decyzję o przyznaniu Nagrody podjęła Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Stanisława Stępnia.