Prof. Beata Halicka laureatką konkursu Fundacji Kościuszkowskiej

Z radością informujemy, że Prof. UAM dr hab. Beata Halicka znalazła się w gronie laureatów konkursu Fundacji Kościuszkowskiej, który wyłonił najlepsze projekty badawcze na lata 2022-23. Nowy grant pani profesor dotyczy projektu pracy nad kolejną książką (o kobietach w czasie drugiej wojny światowej i na emigracji w USA) i obejmuje m.in. kilkumiesięczną kwerendę w amerykańskich archiwach. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w rezydencji ambasady USA w Warszawie. Na pamiątkowym zdjęciu pani profesor w towarzystwie ambasadora p. Marka Brzezińskiego oraz prezydenta Fundacji Kościuszkowskiej p. Marka Skulimowskiego. Więcej informacji na:

The Kosciuszko Foundation Exchange Program to the United States, 2022 Awards Ceremony
On May 25th, 2022, the KF President Marek Skulimowski along with the US Ambassador to Poland Mark Brzezinski recognized the Foundation's 43 newly selected grant and fellowship recipients who will conduct research for 3-9 months in the sciences, humanities, arts, and Polish studies in the United States during the 2022-23 academic year.
The recipients are from various Polish universities and study a wide range of disciplines. They will conduct their research with partner institutions across the United States, including: Stanford University, Columbia University, Harvard University, University of California, Berkeley, Rutgers The State University of New Jersey, Massachusetts Institute of Technology and University of Illinois at Chicago. (...)
Halicka Beata, Ph.D. habilitation, Adam Mickiewicz University, University of Illinois at Chicago, Department of History. Project title: Polish Women in the USA. Émigré Biographies from Wartime Europe and Postwar America.