Poznaj Tolkiena w Poznaniu III

Wydział Historii UAM oraz Drużyna Pyrlandii zapraszają na wydarzenie, które odbywa się w ramach poznańskich obchodów Dnia Czytania Tolkiena. Wszystkich fanów twórczości J.R.R. Tolkiena zapraszamy na Wydział Historii w dniach 22-23 marca 2024 r.

Szczegółowy program wydarzenia:

22 marca (piątek)

14:00 – „Zabawa z dawna oczekiwana” – otwarcie konferencji

14:15 – Borys Szostak – „Denethor kochał Faramira bardziej niż nam się wydaje”

14:45 – Piotr Łabrzycki – „Poświęcenie w służbie toksycznemu ojcu – filmowa historia Boromira i Faramira”

15:15 – dr Anna Jankowiak – „Kobiety w świecie Tolkiena – obowiązek, poświęcenie, piękno”

16:20 – Jakub Szostak, Sławomir „Bombadil” Miklas – „Westu ha! Czyli ile Beoowulfa u Tolkiena – na przykładzie Hobbita i Władcy Pierścieni” – panel dyskusyjny

17:00 – „W służbie – poświęcenie” – sesja RPG przygotowana przez ImaginariumRPG

23 marca (sobota)

10:00 – otwarcie drugiego dnia

10:05 – Anita Dobrzycka – „W służbie miłości: dzieje Berena i Luthien jako przykład romansu rycerskiego”

10:35 – Jakub Trojanowski – „Czy Aragorn powinien mieć brodę?”

11:05 – prof. dr hab. Michał Leśniewski – „Finrod: czy władca idealny?”

11:45 – Agnieszka Sylwanowicz, Katarzyna Staniewska – „Wierszem mówiąc – Historia polskich tłumaczeń dzieł Tolkiena vol.3”

13:45 – Powiedz przyjacielu i poczytaj z nami – wspólne czytanie fragmentów dzieł Tolkiena

14:45 – „Nadchodzą czasy gdy potrzebni nam będą pomocnicy rycerskich obyczajów” – pasowanie na rycerza przestawi Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej

16:15 – Wiele pożegnań – zakończenie