Data publikacji w serwisie:

"Powtórka przed..." w wersji on-line!

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wykładów przygotowanych w ramach 14 i 15 edycji "Powtórki przed... - spotkań dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych", które odbywają się od prawie 15 lat na Wydziale Historii UAM.

Pełne teksty wykładów opublikowane zostały w drukowanych tomach "Powtórki" z roku 2020 i 2021. Można je również przeczytać na stronie Wydziału Historii https://historia.amu.edu.pl/dla-szkol/powtorka-przed

Zachęcamy do lektury i do obejrzenia wszystkich wykładów w wersji on-line na kanale YouTube naszego Wydziału (Playlista "Powtórka przed...). Zaglądajcie na nasz kanał na You Tube!

Poniżej prezentujemy wykład Prof. dra hab. Józefa Dobosza oraz linki do pozostałych wykładów.

Wykład prof. UAM dr hab. Katarzyny Balbuzy - "Kobiety domu cesarskiego a rozdawnictwo pieniężne cesarzy rzymskich. Co mówią "rzymskie" monety cesarskie?"

Wykład prof. UAM dr hab. Witolda Tyborowskiego - "Šamši-Adad I, protoplasta światowego imperium"

Wykład prof. UAM dr hab. Agnieszki Jakuboszczak - "O kobietach, kobiecości i jej odkrywaniu w czasach nowożytnych XVI-XVIII w."

Wykład prof. UAM dr hab. Rafała Dobka - "Czy rewolucja była kobietą? Rzecz o udziale i znaczeniu kobiet we francuskich rewolucjach XIX wieku"

Wykład prof. dr hab. Doroty Skotarczak - "Kobieta w kinie PRL"

Wykład prof. dr hab. Violetty Julkowskiej - "Kilka refleksji wokół postaci XIX-wiecznych bohaterów historycznych"

Wykład dra Karola Kościelniaka - "Próba zdobycia Poznania przez wojska sasko-rosyjsko-polskie pod dowództwem Johanna Reinholda Patkula w roku 1704"

Wykład prof. UAM dr hab. Marka Mikołajczyka - "Charles de Gaulle - generał, przywódca państwa, mąż stanu"