Data publikacji w serwisie:

Polacy w Służbie Niepodległej | Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 r.

Zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjno-kulturalnym pn. Polacy w Służbie Niepodległej | Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 r., którego celem jest włączenie młodzieży do obchodów 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Projekt odbywa się pod honorowym patronatem wiceprezesa rady ministrów prof. Piotra Glińskiego.

Na projekt składają się wydarzenia łączące formę konkursu wiedzy historycznej, wzbogacone cyklem seminariów historycznych (online) prezentujących wydarzenia związane z obroną niepodległości, a także wystawa reprodukcji plakatów mobilizujących społeczeństwo do walki w obronie odradzającej niepodległości Polski. Różnorodne wydarzenia, będą miały także charakter lokalny, promujący wątki regionalne w historii Polski, a także będą angażować osoby z różnych grup wiekowych.

Tytuł i tematyka Projektu nawiązują do ogromnego wysiłku Polaków, którzy stanęli w służbie niepodległej Polski, a swoim czynem skutecznie obronili suwerenność Polski oraz Europę Zachodnią przed falą komunizmu z bolszewickiej Rosji. Poprzez przywołanie bohaterskiego wysiłku Polaków w obronie niepodległości, stawiamy sobie za cel wskazywanie wzorców dla współczesnych Polaków w zmaganiach z wieloma wyzwaniami, przed którymi dziś stajemy chcąc i dziś jednoczyć w Służbie Niepodległej.

W związku z powyższym, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się ze szczegółami organizowanego konkursu.

Szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Pismo-przewodnie-zaproszenie.pdf 1.10.2020 Adam Kaja
PDF
Pobierz PDF Pismo-przewodnie-zaproszenie.pdf(257.0 KB)
Regulamin-Konkursu-Polacy-w-sluzbie-Niepodleglej.pdf 1.10.2020 Adam Kaja
PDF
Pobierz PDF Regulamin-Konkursu-Polacy-w-sluzbie-Niepodleglej.pdf(209.2 KB)