Noc Naukowców 2021 na Wydziale Historii UAM

Zgodnie z decyzją Dziekana Wydziału Historii UAM, tegoroczna Noc Naukowców na Wydziale Historii odbędzie się wyłącznie w trybie zdalnym.

Zainteresowanych przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych wydarzeniach online!

Noc Naukowców 2021

24 września 2021

ON LINE godz. 16.00

Poznań. Miasto i jego rzeka.

Rzeka to pierwszorzędny czynnik w ekosystemie miasta. Potwierdzają to dzieje Poznania, który powstał, mógł egzystować i rozwijać się dzięki "swojej" rzece - Warcie. To historia zmagania się z rzeką, wykorzystania jej, opanowywania, wpisywania w tryby miejskiego rozwoju. Prof. P. Matusik

Impresje wschodoznawstwcze - Bajkał - jak niszczeje światowe dziedzictwo Wykład z bogatą prezentacją zdjęć przepięknego zakątka świata, który ma problem z ekologią. Prowadzi, dr M. Lachowicz;

Podróże wschodnie - Czarnobyl. Katastrofa i turystyka.

Teren wokół elektrowni w Czarnobylu jest terenem badawczym dla naukowców reprezentujących różne dyscypliny. Jakie badania prowadzą naukowcy w okolicach Czarnobyla? Jakie zmiany zaszły w ekosystemie? Czy turyści odwiedzający miasto są bezpieczni?