Data publikacji w serwisie:

Konkurs Książka Historyczna Roku im. Karola Modzelewskiego

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w szóstej edycji Konkursu im. Karola Modzelewskiego Książka Historyczna Roku.
Ideą konkursu jest wybranie książki historycznej, bez podziału na epoki i specjalności, która w opinii środowiska historycznego zasługuje na wyróżnienie z uwagi na jej walory naukowe – warsztat, metodologię, język. Do konkursu można zgłaszać książki (syntezy, monografie, edycje źródłowe), które ukazały się w Polsce w danym roku kalendarzowym (liczy się data wydania).

Ogłoszenie wyników – pierwszej, drugiej i trzeciej lokaty następuje na zebraniu dyrektorów i dziekanów. Nagroda jest wyrazem dbałości środowiska o poziom naukowy publikowanych prac oraz troski o upowszechnianie najlepszych prac historycznych.
Harmonogram konkursu:
- dziekani Wydziałów lub dyrektorzy Instytutów oraz prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, po konsultacji w swoim środowisku, typują trzy książki i do 24 maja br., swoje propozycje wysyłają do Dyrektora Instytutu Historycznego Uniwersytetu
Wrocławskiego na adres mailowy: dyrekcja.ih@uwr.edu.pl
- do dnia 26 maja br. lista nominowanych do nagrody książek wysyłana jest do każdego dziekana Wydziału lub dyrektora Instytutu i prezesa PTH. Każdy z dziekanów lub dyrektorów ma do dyspozycji 3, 2 i 1 pkt, które przydziela wyłącznie trzem książkom z listy
- decyzję o przydzieleniu punktów odsyłają na wspomniany wyżej mail dyrekcji IH UWr. do dnia 2 czerwca br.
- wyniki konkursu zostaną przedstawione w formie protokołu Kapitule konkursu w skład, której wchodzą Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, Dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Laureaci konkursu w edycji 2023.
- wyniki z ostateczną punktacją i wskazaniem trzech książek, które uzyskały 1, 2 i 3 lokatę ogłoszone zostaną na zebraniu dyrektorów i dziekanów.

Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego

Prof. dr hab. Krzysztof Mikulski

Dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego

dr hab. Filip Wolański prof. UWr