Konferencja Kaukaska 2020

W dniach 3-4 grudnia w trybie zdalnym odbywa się IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa Kaukaz: Historia Regionu, Historia Badań, Poznań-Rzeszów 2020 Online, współorganizowana przez Wydział Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego i redakcję czasopisma „Kavkaz – Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość”. W konferencji weźmie udział 40 naukowców z 6 państw: Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Rosji i Ukrainy. Przedmiotem obrad będą: historia badań nad Kaukazem i historia Kaukazu od czasów najdawniejszych do XX wieku, kultura i tożsamość na Kaukazie, Kaukaz wobec problemów globalnych, historia polityczna, społeczna i gospodarcza Kaukazu po 1991 roku, oraz Kaukaz w roku 2020. W ramach konferencji odbędzie się także dyskusja panelowa z cyklu Kaukaz 30/30 pt. Polityka historyczna / polityka pamięci na Kaukazie, z udziałem: dr Iwony Kaliszewskiej (UW), dr Renaty Król-Mazur (UJ), dr Barbary Patlewicz (US0, dr Mariusza Marszewskiego (OSW) i prof. UAM dr hab. Grzegorza Skrukwy.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Program-updated-of-Conference-Caucasus-Poznan-Rzeszow-2020-Online.pdf 2.12.2020 Adam Kaja
PDF
Pobierz PDF Program-updated-of-Conference-Caucasus-Poznan-Rzeszow-2020-Online.pdf(1.0 MB)