Jubileusz 65. urodzin prof. dr. hab. Józefa Dobosza

Wydział Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polska Akademia Nauk Biblioteka Kórnicka oraz Zespół Redakcyjny kwartalnika „Historia Slavorum Occidentis” zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Człowiek w średniowieczu”, która odbędzie się z okazji jubileuszu 65. urodzin prof. dr. hab. Józefa Dobosza.

Konferencja odbędzie się 13 marca 2024 r. w sali Czerwonej w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Program wydarzenia

Godz. 10:30 – Powitanie uczestników

Godz. 10.45 – Referat prof. dr. hab. Józefa Dobosza (UAM) – „Biografie polskich władców doby średniowiecza – historyk pomiędzy propagandą, mitem, popularyzacją i nauką”.

Godz. 11:15 – Referat doc. PhDr. Vratislava Vaníčka, Ph.D. (České vysoké učení technické v Praze) – „Středověká žena v českých zemích (10.-13. století)”

Godz. 11:45 – Referat prof. dr. hab. Zbigniewa Dalewskiego (Instytut Historii PAN w Warszawie) – „Elity monarchii piastowskiej we wcześniejszym średniowieczu”

Godz. 12:15 – dyskusja

Godz. 12:45 – przerwa