Jarmark Cysterski w Łeknie

Już po raz XXX odbył się Jarmark Cysterski w Łeknie. Jego inicjatorem był prof. dr hab. Andrzej Marek Wyrwa – zasłużony pracownik Wydziału Historii UAM i wieloletni badacz klasztoru cysterskiego w Łeknie. W tym roku zaszczyt otwarcia Jarmarku przypadł członkom Ekspedycji Archeologicznej „Łekno”. Z Wydziału Historii UAM obecna była dr Magdalena Matczak, z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu obecni byli: dr Maciej Przybył, mgr Tomasz Kasprowicz i mgr Piotr Wawrzyniak, zaś z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu: mgr Małgorzata Kranc-Rybczyńska, dr Marcin Moeglich i mgr Wiesława Kalka. Towarzyszył także mgr Paweł Gierlicz. Symboliczny klucz do bram miasta wręczyła dr Małgorzata Chmielarz, absolwentka Wydziału Historii UAM a obecnie Wójt Gminy Wągrowiec. Na Jarmarku można było zapoznać się z historią badań archeologicznych, rzemiosłami dawnymi, skosztować regionalnego jedzenia oraz posłuchać muzyki.