Data publikacji w serwisie:

Fantastyczny UAM

W dniach 14-16 czerwca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się XXII edycja Pyrkonu – jednego z największych w Europie festiwali fantastyki. W ramach wydarzenia zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk uniwersyteckich, gdzie czekać będzie masa atrakcji przygotowanych przez pracowników i studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W tym roku w magiczny świat nauki zabiorą Was Wydział Historii, Wydział Archeologii, Wydział Biologii, Instytut Obserwatorium Astronomiczne (Wydział Fizyki), Biblioteki Jednostek Organizacyjnych oraz "Drużyna Pyrlandii"!

W programie m.in. warsztaty, konkursy, starożytne gry planszowe, pokazy nieba, interaktywna wystawa oraz fantastyczna czytelnia dostępna dla Was 24h.

„Niezależnie od tego czy wolicie orków czy elfy, wszystkich Was postaramy się przekonać, że nauka też jest fantastyczna!” – zachęca JM Rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska.


Zapraszamy do odwiedzenia stoisk UAM w Grodzie Inicjatyw Fanowskich przez cały czas trwania festiwalu. Czekają na Was atrakcje przygotowane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Szczegółowe informacje, w tym pełna lista atrakcji przygotowanych przez UAM, dostępne są pod adresem: amu.edu.pl/fantastyczny

Przyjdź i odkryj fantastyczną stronę nauki!