Die roemische Aussenpolitik - neue Perspektiven der Forschung

Podczas 6. Posener Tage in Kiel, które trwały w dn. 2-4 listopada 2022 r. grupa starożytników z Poznania i z Kilonii odbyła workshop pt. Die roemische Aussenpolitik - neue Perspektiven der Forschung, który miał miejsce 3 listopada, godz. 9.00-11.00 w Historisches Seminar (Institut fuer Klassische Altertumskunde). Z UAM (Wydział Historii) referaty wygłosili prof. Katarzyna Balbuza i prof. Krzysztof Królczyk. Udział wzięli również studenci studiów magisterskich na kierunku Historia na Wydziale Historii UAM, magistranci prof. K. Balbuzy - lic. Kacper Derko i lic. Tomasz Poniewierka.
4 listopada 2022 r. miał miejsce workshop kończący zdalne warsztaty numizmatyczne (ROMAN NUMISMATICS), wspólne dla studentów z UAM i z Kilonii, które odbyły się w semestrze letnim 2021/22. Prowadził je prof. Andreas Luther. Workshop, który odbył się 4 listopada, miał na celu integrację studentów oraz wspólną analizę monet antycznych.