Data publikacji w serwisie:

Ludność cywilna w konfliktach zbrojnych. Ukraina i Górski Karabach

Szanowni Państwo,

dr Magda Lachowicz i prof. dr hab. Krzysztof Fedorowicz serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w seminarium naukowym Wydziału Historii i Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM pt. "Ludność cywilna w konfliktach zbrojnych. Ukraina i Górski Karabach, które odbędzie się 30 marca 2022 r. (SALA 43 WNPiD) w godzinach 11.15 - 16.00. Mamy nadzieję, że tematyka seminarium spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Celem seminarium jest przede wszystkim przybliżenie i omówienie sytuacji ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych w wybranych miejscach, a także porównanie doświadczeń z wojny z 2014 r. z obecnymi. Niezwykle istotna będzie również próba analizy tego, co może się w najbliższym czasie wydarzyć zarówno w odniesieniu do uchodźców, jak i rozwoju konfliktu zbrojnego. Szczegółowe informacje na temat seminarium naukowego znajdziecie Państwo w załączonym zaproszeniu.

Seminarium uświetnią Goście m. in.: Ambasador UE w Armenii dr Piotr Świtalski (do 2019) i wielu znakomitych prelegentów z ośrodków naukowych i analitycznych Ukrainy.

z poważaniem
dr Magdalena Lachowicz
Zakład Studiów Wschodnich, Wydział Historii UAM
dr Magdalena Kacperska
Zakład Polityki Społecznej i Gospodarczej, WNPiD UAM

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Nasi-eksperci.-UKRAINA.docx 29.03.2022 Adam Kaja
DOCX
Pobierz DOCX Nasi-eksperci.-UKRAINA.docx(320.7 KB)
Program-Seminarium-Naukowe-WNPiD-i-WH-UAM-.pdf 29.03.2022 Adam Kaja
PDF
Pobierz PDF Program-Seminarium-Naukowe-WNPiD-i-WH-UAM-.pdf(192.6 KB)