Upamiętnienie prof. Andrzeja M. Wyrwy

W dniu 22 marca 2024 r., w rocznicę urodzin wieloletniego pracownika Wydziału Historii UAM – śp. prof. dr hab. Andrzeja Marka Wyrwy – miało miejsce uroczyste nadanie jego imienia rondu znajdującemu się w Łeknie, gdzie pan profesor prowadził wieloletnie badania archeologiczne nad najstarszym klasztorem cysterskim w Wielkopolsce. W uroczystości wzięli udział wicewojewoda wielkopolski Jarosław Maciejewski, wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak, wójt gminy Przemysław Majchrzak, rodzina pana profesora oraz najbliżsi współpracownicy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz liczni mieszkańcy.