Wpływy obce jako czynnik powstawania i funkcjonowania organizacji państwowych w Europie Środkowej w IX-XI wieku

22–23 września odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Wpływy obce jako czynnik powstawania i funkcjonowania państw w Europie Środkowej w IX- XI wieku”. W ramach spotkania zostanie podjęta problematyka funkcjonowania społeczności zamieszkujących teren Europy Środkowej oraz znaczenia obcych wpływów kulturowych w powstawaniu wczesnych państw środkowoeuropejskich.

Konferencję organizują: Wydział Archeologii i Wydział Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miejscem obrad będzie Zespół Pałacowo-Parkowy UAM w Gułtowach (Park im. A Bnińskiego 1, Gułtowy, 62-025 Kostrzyn).

Komitet organizacyjny:

prof. dr hab. Józef Dobosz (Wydział Historii UAM)

prof. dr hab. Andrzej Michałowski (Wydział Archeologii UAM)

prof. UAM dr hab. Marcin Danielewski (Wydział Archeologii UAM)

prof. UAM dr hab. Marzena Matla (Wydział Historii UAM)

dr Milena Teska (Wydział Archeologii UAM)

dr Robert Tomczak (Wydział Historii UAM)

mgr Jacek Wrzesiński

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Program_konferencji.pdf 9.09.2022 Jakub Wojtczak
Pobierz PDF Program_konferencji.pdf(8.1 MB)