Stopmodernism: Russia's War against Modernity

Szanowni Państwo,
zbliża się  kolejny wykład z serii w ramach Programu IAS Invited Lecture Series in History. Przypominam, że seria została zaplanowana pod tytułem  Studies of Eastern Europe and the Post-Soviet Area i będzie realizowana w semestrze zimowym w 2023/ 2024 roku.
Mam ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na drugi wykład - naszym Gościem będzie prof. Alexander Etkind, profesor Central European University z Wiednia.
Wykład odnoszący się do ostatnich badań Profesora pod tytułem

"Stopmodernism: Russia's War against Modernity"

odbędzie się 11 stycznia 2024 r. w sali 3. 130 Collegium Historicum (II piętro) o godzinie 12:30 - 14:00 (w języku angielskim).
Najnowsza publikacja ukazała się pod tytułem: Russia against Modernity, Polity Press 2023.
Profesor Alexander Etkind jest przedstawicielem Departamentu Stosunków Międzynarodowych CEU. Wcześniej wykładał w Europejskim Instytucie na Uniwersytecie we Florencji (2013-2022), na Uniwersytecie Cambridge (2004-2013) oraz na Uniwersytecie Europejskim w Sankt Petersburgu (1999-2004). Doktoratu z rosyjskiej historii kultury obronił w Helsinkach (1998). Jego obecne zainteresowania dotyczą politycznych aspektów antropocenu, globalnej dekarbonizacji i bezpieczeństwa w Europie Wschodniej. W przeszłości zajmował się również studiami nad pamięcią, europejską historią intelektualną, imperiami i dekolonizacją oraz różnymi aspektami rosyjskiej historii.
Autor licznych publikacji m.in.
Eros of the Impossible. The History of Psychoanalysis in Russia (Westview Press 1996); Internal Colonization: Russia’s Imperial Experience (Polity Press 2011);
Warped Mourning: Stories of the Undead in the Land of the Unburied (Stanford University Press 2013);
Roads not Taken. An Intellectual Biography of William C. Bullitt. (Pittsburgh University Press 2017);
Nature’s Evil: A Cultural History of Natural Resources (Polity Press 2021).
Serdecznie zapraszam Państwa do udziału w wykładzie.
Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: https://ir.ceu.edu/people/alexander-etkind-0
dr Magdalena Lachowicz
Zakład Studiów Wschodnich