Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy - Wykład PTH

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na wykład otwarty poznańskiego oddziału PTH, pt. Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy, który wygłosi prof. dr hab. Dorota Skotarczak (Wydział Historii UAM). Wykład o tytule identycznym co wydana w 2022 r. książka naszej Prelegentki odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w sali 1.44 Collegium Historicum UAM w kampusie Morasko.
Dorota Skotarczak, prof. dr hab., kierownik Pracowni Historii Wizualnej na Wydziale Historii UAM. Zajmuje się historią wizualną, historią kultury, kulturą PRL.  Autorka ok. 170 publikacji w tym książek: Od Astaire'a do Travolty. Amerykański musical filmowy w kontekście historii Stanów Zjednoczonych 1927-1979, Poznań 1996; Historia amerykańskiego musicalu filmowego, Wrocław 2002; Obraz społeczeństwa PRL w komedii filmowej, Poznań 2004; Historia wizualna, Poznań 2012, 2013; Otwierać, milicja! O powieści kryminalnej w PRL, Szczecin-Warszawa 2019, Stanisław Bareja. Jego czasy i filmy, Łódź 2022.

dr hab. Katarzyna Balbuza, prof. UAM

Prezes poznańskiego oddziału PTH