Poznańskie Dni Czytania Tolkiena

Wydział Historii UAM we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Miłośników Tolkiena "Drużyna Pyrlandii" organizuje drugą edycję Poznańskich Dni Czytania Tolkiena z okazji Tolkien Reading Day 2023 (TRD 2023).
Na 24 marca (piątek, popołudnie i wieczór) oraz 25 marca (rano i popołudnie) planowana jest dwupanelowa konferencja studencko-doktorancka, wspólne czytanie, występ gości i inne.
Szukamy chętnych do zaprezentowania się prelegentów :-)
Wymagamy:
-statusu studenta lub doktoranta dowolnej uczelni
-wystąpienia na 20-25 minut (poza tym dodatkowo jest czas 5-10 minut na dyskusję)
-tematu wystąpienia związanego z przewodnim motywem TRD 2023: "Podróż i przygoda" (zdecydowanie preferujemy, ale przyjmujemy też luźne powiązania z motywem)
-tematyka wystąpienia musi wiązać się z co najmniej jedną z wymienionych dziedzin: J.R.R. Tolkien, jego życie, twórczość, świat; mitologie europejskie; literatura; lingwistyka; historia
-ciągłego tekstu wystąpienia, który zostanie opublikowany w monografii pokonferencyjnej, zgodnego z zasadami pisania prac obowiązującymi na Wydziale Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (http://whwydawnictwo.amu.edu.pl/?page_id=36)
-prezentacja w PowerPoint niewymagana, ale mile widziana
Udział w konferencji oraz publikacja tekstu w monografii są nieodpłatne.
Udział czynny w konferencji będzie możliwy wyłącznie w formie stacjonarnej. Przewidywana jest transmisja fragmentów w Internecie za pośrednictwem YouTube i/lub Facebook. Nagrania z całego wydarzenia zostaną udostępnione na kanale YouTube Drużyny Pyrlandii, chyba że prelegent nie wyrazi takiej zgody.
Chętnych prosimy o wiadomość na priv lub email pod adres tolkien.poznan@gmail.com
Termin nadsyłania aplikacji - 31 stycznia 2023

Szczegóły nt. organizatorów oraz relacje z poprzedniej edycji można znaleźć na stronie Wydziału Historii UAM oraz na Facebooku i kanale YouTube Poznańskiego Towarzystwa Miłośników Tolkiena "Drużyna Pyrlandii".