Data publikacji w serwisie:

Politics of History and Memory Conflicts in Post-Communist Europe

Zakład Historii Europy Wschodniej zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Politics of History and Memory Conflicts in Post-Communist Europe, która odbędzie się w dniach 26-28 maja 2022 r., w Poznaniu. Program konferencji do pobrania tutaj.

Celem naszej refleksji jest odpowiedź na pytania: W jakim stopniu różne pamięci zbiorowe definiują współczesną politykę europejską? W jaki sposób dwudziestowieczne traumy są (re)interpretowane przez współczesnych aktorów politycznych? Na ile europejska kultura pamięci obejmuje Europę Środkowo-Wschodnią?

Konferencja będzie spotkaniem wybitnych specjalistów z Francji, Kanady, Węgier oraz  Polski. Dyskusja panelowa oraz sesja case studies będą dotyczyć polityki pamięci w postkomunistycznych państwach członkowskich Unii Europejskiej, Rosji i w Ukrainie.  Wydarzenie jest częścią trzyletniego projektu European Memory Politics: Popuslim, Nationalism and the Chellanges to European Memory Culture (Jean Monnet Network). Zobacz stronę projektu: https://www.eucanet.org/projects/memory-politics/

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
plan_konferencji_ulotka_ang_5.0.pdf 16.05.2022 Jakub Wojtczak
PDF
Pobierz PDF plan_konferencji_ulotka_ang_5.0.pdf(913.9 KB)