Ogólnopolska Konferencja Naukowa ODLOT

Szanowni Państwo,

W imieniu Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki UWr serdecznie zapraszamy studentów, studentki, doktorantów oraz doktorantki do wzięcia udziału w 10., jubileuszowej edycji organizowanej przez nas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej ODLOT.

Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i zaprezentowania szerszemu gronu wyników swoich poszukiwań badawczych z zakresu szeroko pojętej sztuki. Umożliwi to poszerzenie horyzontów oraz stanie się przyczynkiem do zwrócenia uwagi na nowe obszary aktywności artystycznej, które często znacząco wykraczają poza tradycyjnie rozumianą historię sztuki.

Zaproszenie adresowane jest zarówno do osób związanych z historią sztuki, jak i dziedzinami jej pokrewnymi (jak kulturoznawstwo, filologia, etnografia, antropologia, architektura, archeologia, filmoznawstwo itp.) oraz do wszystkich pasjonatów i pasjonatek szeroko rozumianej dziłalności artystycznej.

Mile widziane będą referaty zarówno z zakresu sztuki dawnej, jak i współczesnej. Zachęcamy, aby przedmiotem Państwa rozważań były nie tylko klasyczne dziedziny sztuki (jak malarstwo, architektura, rzeźba, rzemiosło artystyczne), ale także media znajdujące się poza zainteresowaniami tradycyjnego kanonu (jak grafika, sztuki audiowizualne, czy performatywne).

Ponadto wystąpieniom towarzyszyć będą wykłady eksperckie, rozmowy z artystami, a także wystawa debiutujących twórców wieńcząca całe wydarzenie.

Konferencja odbędzie się w dniach 30-31 maja 2023 w Strefie Partycypacji ODLOT przy ul. Piłsudskiego 34 we Wrocławiu.

Abstrakty (w formacie: pdf, doc/docx) prosimy przesyłać do 19 maja 2023 roku,  za pomocą formularza FORMS dostępnego pod poniższym linkiem: https://forms.gle/gPQG9jJDoMeNJhPr8

Abstrakt nie powinien przekraczać 2500 znaków, a czas samego wystąpienia 20 minut.

W zgłoszeniu prosimy zawrzeć ponadto:

* imię i nazwisko, tytuł referatu, afiliację

* adres e-mail, numer telefonu

Decyzja o przyjęciu zgłoszenia zostanie Państwu przesłana mailowo do 25.05.2023.

Lista prelegentów oraz wstępny program konferencji zostaną ogłoszone 26.05.2023.

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki UWr, Instytutu Historii Sztuki UWr oraz Fundacji Europejskich Studiów Progresywnych.

W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem naszej skrzynki mailowej: odlot2022@gmail.com lub w wiadomości prywatnej strony Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki UWr na Facebooku.

Link do wydarzenia konferencji na Facebooku: https://fb.me/e/RRumjXj3

Zapraszamy do udziału w konferencji. Do zobaczenia w Odlocie!

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UWr