Mothers, Murders, and Midwives: Infanticide, Torture, and Medicine in Early Modern Germany

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Historyczne - oddział w Poznaniu zaprasza na wykład otwarty pt. Mothers, Murders, and Midwives: Infanticide, Torture, and Medicine in Early Modern Germany, który wygłosi prof. David MYERS (Fordham University, Nowy Jork).

Termin i miejsce: 21 maja (wtorek), godz. 16.00, sala 1.44, Wydział Historii UAM, Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614.
Prowadzenie: prof. UAM dr hab. Igor Kraszewski, dr Robert Maryks.
***

Prof. David MYERS jest absolwentem Notre Dame University oraz Yale University. Jest autorem m.in. "Poor, Sinning Folk": Confession and the Making of Consciences in Counter-Reformation Germany (1986), Death and a Maiden: the Tragical history of Margarethe Schmidt (2011). Zajmuje się historią społeczną i religijną, społecznymi aspektami prawa oraz dziejami przemocy w epoce wczesnonowożytnej.

Wykład wpisuje się w badania prof. Myersa nad społecznymi aspektami przestępstw, procesów i tortur we wczesnonowożytnym Cesarstwie. W tym przypadku skupia się na rozmaitych rolach kobiet oraz medycznych wątkach wymiaru sprawiedliwości w procesach o dzieciobójstwo.
Serdecznie zapraszamy!
prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza