Mnogość Tunezji: spojrzenie historyczne

Zaproszenie na wykład prof. Abdelwaheda Mokni pt. „La Tunisie plurielle: approche historique / Mnogość Tunezji: spojrzenie historyczne”, który odbędzie się 21 marca o godz. 10.45, sala 3.132 Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7.

Prof. Abdelwahed Mokni jest profesorem historii współczesnej i antropologii historycznej. Od 2017 r. przez dwie kadencje pełni funkcję Rektora Uniwersytetu w Sfax, a w latach 2014-2017 był również prorektorem. W 2020 r. został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Tunezyjskich.

Pan Prof. A. Mokni zajmuje się historią społeczną i kulturową w epoce nowożytnej oraz w czasach najnowszych, ze szczególnym uwzględnieniem historii mentalności w Tunezji. Jego prace wpisują się w antropologię społeczną i kulturową, a obecnie poszerza swoje badania o mikrohistorię.

Swój wykład na Wydziale Historii UAM Pan Prof. Mokni poświęci przybliżeniu złożonej historii Tunezji. Przedstawi strukturalne aspektach pluralizmu cywilizacyjnego, etnicznego, językowego i religijnego w perspektywie długoterminowej. Wykład będzie tłumaczony na j. polski.