Data publikacji w serwisie:

Konfrontacje archeologiczno-historyczne. Słowiańszczyzna pomiędzy pogaństwem a chrześcijaństwem do początku XIII wieku

Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt i wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej konferencji z cyklu Konfrontacje archeologiczno-historyczne. Tegoroczna edycja zostanie poświęcona funkcjonowaniu społeczności słowiańskich w dobie przemian kulturowych, związanych z procesem wprowadzania oraz rozpowszechniania chrześcijaństwa w Europie Środkowej i Wschodniej.
Punktem wyjścia do naszych rozważań będzie panel dyskusyjny z udziałem znakomitych gości z kraju i z zagranicy. W gronie jego
uczestników znajdą się: prof. dr hab. Jacek Banaszkiewicz (Warszawa), prof. dr hab. Andrzej Piotr Kowalski (Gdańsk), prof. dr hab. Stanisław Rosik (Wrocław), prof. UKW dr hab. Dariusz Karczewski (Bydgoszcz) oraz prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk (Warszawa).
Następnie odbędzie się sześć sesji wykładowych, w ramach których zostanie zaprezentowanych dwanaście referatów. Każdy referat będzie trwał maksymalnie 30 minut. Po każdym z nich planujemy przeprowadzenie równie długiej dyskusji. Należy zauważyć, że przyjęta formuła konferencji jest unikatowa. Sprzyja szerszemu poznaniu prezentowanych tematów oraz rzeczywistej wymianie poglądów.

Program wydarzenia w załączeniu.

Z wyrazami głębokiego szacunku
prof. dr hab. Józef Dobosz
prof. dr hab. Andrzej Michałowski
prof. UAM dr hab. Marcin Danielewski
prof. UKW dr hab. Dariusz Karczewski
prof. UAM dr hab. Marzena Matla
mgr Jacek Wrzesiński

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Program-1.pdf 18.07.2023 Jakub Wojtczak
PDF
Pobierz PDF Program-1.pdf(3.6 MB)