Polskie Towarzystwo Historyczne oddz. w Poznaniu serrdecznie zaprasza na wykład otwarty pt. Herstoria to nie historia. Epistemologiczne konsekwencje konceptualizacji przeszłości z perspektywy płci, który wygłosi dr hab. Dobrochna Kałwa (Uniwersytet Warszawski).

Wykład odbędzie się 15 listopada 2023 r. (środa) w sali 1.63 (sala dziekańska) o godz. 12.30.

W piątek, 17.11, zapraszamy na seminarium otwarte: Usłyszeć, zrozumieć, nie zawłaszczyć. O dylematach historyczki ludowej historii kobiet.

***

Dobrochna KAŁWA – historyczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2012 pracuje na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się kulturową historią kobiet, metodologią badań historycznych oraz historią mówioną. Członkini redakcji „Aspasia. The International Yearbook of Central, Eastern, and Southeastern European Women’s and Gender History”, „Women’s History Review“. Autorka i współautorka książek i artykułów naukowych, m.in. Kobieta aktywna w Polsce międzywojennej. Dylematy środowisk kobiecych, „Migration als Ressource: Zur Pendelmigration polnischer Frauen in Privathaushalte der Bundesrepublik”, „Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych”, „From mentalities to anthropological history. Theory and methods”.

prof. UAM dr hab. Katarzyna Balbuza, prezes PTH o. Poznań

organizacja: prof. UAM dr hab. Maria Solarska