Zakład Historii Społeczeństw Antycznych

Zakład Historii Społeczeństw Antycznych istnieje od roku 1996. Podobnie jak Zakład Historii Starożytnego Wschodu i Pracownia Historii Bizancjum, powstał na bazie Zakładu Historii Starożytnej, będącego kontynuatorem pierwszej na ziemiach polskich Katedry Historii Starożytnej, powołanej 1 października 1919 roku, której twórcą był prof. Ludwik Piotrowicz. Do końca sierpnia 2012 roku Zakładem kierował prof. dr hab. Leszek Mrozewicz. Od 1 września 2012 roku do końca sierpnia 2017 r. funkcję kierownika pełniła prof. UAM dr hab. Maria Musielak, natomiast od 1 września 2017 r. prof. UAM dr hab. Krzysztof Królczyk. Tematyka badawcza realizowana w ramach Zakładu to szeroko pojęta historia społeczeństw antycznych - Grecji i Rzymu.

Strona domowa zakładu

www.zhsa.amu.edu.pl