Wykłady specjalne w Instytucie Historii UAM

 

W Instytucie Historii UAM odbywają się również wykłady specjalne, organizowane na prośbę konkretnych szkół, w ramach projektów edukacyjnych dla uczniów lub nauczycieli, a także dla zorganizowanych grup, zainteresowanych poznawaniem przeszłości.

Tematyka tych wykładów oraz termin ich realizacji ustalany jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami osób zamawiających. Możliwe jest także łączenie wykładu z zajęciami warsztatowymi.

Maksymalna liczba uczestników wykładu nie powinna przekraczać 200 osób, w przypadku zajęć warsztatowych grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób.

 

Przykładowe cykle wykładów specjalnych

Na prośbę IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu 15 grudnia 2010 r. w Collegium Historicum odbyły się dwa wykłady poświęcone dziejom parlamentaryzmu polskiego.

- dr hab. Michał Zwierzykowski przedstawił parlamentaryzm Rzeczypospolitej szlacheckiej w latach 1493-1793

- prof. dr hab. Stanisław Jankowiak omówił podobieństwa i różnice w rozwoju parlamentaryzmu polskiego okresu dwudziestolecia międzywojennego i czasów PRL.

Wykłady te były częścią projektu dotyczącego problematyki kształtowania społeczeństwa demokratycznego, który organizowała dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Kancelaria Senatu RP, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Oprócz IX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, uczestniczyły w nim jeszcze cztery inne szkoły z Wielkopolski:

- II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu,

- IV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu,

- Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp.

- Liceum Ogólnokształcące z Wrześni. Wykładów wysłuchało prawie 100 uczniów, towarzyszący im nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie oraz Dyrekcja IX LO w Poznaniu.

 
free pokerfree poker

Nowy kierunek studiów

Wydawnictwo IH

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości