Wykłady otwarte w Instytucie Historii UAM

 

Zachęceni ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęciami otwartymi, organizowanymi m.in. w ramach cyklu „Powtórki przed …”, przygotowaliśmy kolejną ofertę dla młodych miłośników historii i nie tylko. Wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Poznaniu proponujemy cykliczne wykłady otwarte z zakresu dziejów powszechnych i Polski, odbywające się raz w miesiącu w trakcie całego roku akademickiego.

 

Kogo zapraszamy?

Wykłady adresowane są głównie do uczniów i nauczycieli wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych, studentów rozmaitych kierunków studiów na Wydziale Historycznym UAM, członków Polskiego Towarzystwa Historycznego. Mogą także służyć wszystkim zainteresowanym poznawaniem przeszłości.

 

Kiedy i gdzie?

Odbywają się one systematycznie w środy, w wymiarze 1,5 godziny zegarowej, o godzinie 13.15 w Auli im. Profesora Henryka Łowmiańskiego w Collegium Historicum UAM, ul. Św. Marcin 78 w Poznaniu. Udział w wykładach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

 

Dlaczego warto?

Już po kilku pierwszych spotkaniach w ramach tego cyklu wykształcił się zwyczaj przychodzenia na wykłady całych klas (humanistycznych lub akademickich) w ramach lekcji historii. W przerwach między zajęciami pojawiają się również studenci różnych kierunków, a także pracownicy naukowi Instytutu Historii UAM. „Wykłady otwarte PTH” stały się w ten sposób okazją do integracji wielu środowisk zainteresowanych wspólną pasją poznawania przeszłości w jej wielowymiarowym przekazie.

 

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowych informacji udziela

prof. UAM dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska

Wiceprezes Poznańskiego Oddziału PTH

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

dr Marcin Danielewski

Sekretarz Poznańskiego Oddziału PTH

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą wykładów otwartych w zakładce “Aktualności”, widocznej po otwarciu Portalu dla szkół, oraz z harmonogramem wykładów w poprzednich latach.

 

Harmonogram wykładów otwartych

Wykłady otwarte w roku akademickim 2012/2013

Wykłady otwarte w roku akademickim 2011/2012

Wykłady otwarte w roku akademickim 2010/2011

Wykłady otwarte w roku akademickim 2009/2010

Wykłady otwarte w roku akademickim 2008/2009

 
free pokerfree poker

Nowy kierunek studiów

Wydawnictwo IH

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości