Historia, specjalność kultura klasyczna

Poziom studiowania:

- magisterski

Przedmiotem studiów są:

- pogłębiony kurs historii starożytnej ze szczególnym uwzględnieniem świata śródziemnomorskiego

- zaawansowane studia nad kulturą klasyczną, językami starożytnymi (greką i łaciną), literaturą antyczną, historią starożytną i/lub archeologią śródziemnomorską prowadzone pod kierunkiem czołowych europejskich specjalistów

- przedmioty łączące warsztat historyka starożytności, archeologa i filologa klasycznego

- program studiów w dużym stopniu obieralny – możliwość kształtowania programu przez studentów pod opieką mentora

- wybór zajęć z oferty edukacyjnej kilku jednostek dydaktycznych

- możliwość uzyskania równoważnego dyplomu jednego z 12 uniwersytetów partnerskich z 9 krajów, studia odbywane częściowo za granicą

- możliwość odbycia praktyk w prestiżowych instytucjach naukowych

- międzynarodowe gremium konsultujące wyniki pracy studentów podczas szkoły letniej realizowanej na jednym z uniwersytetów partnerskich

- studia prowadzone w ramach konsorcjum European Master in Classical Cultures (dodatkowe informacje na stronie: www.eu-classical-cultures.eu)

Koordynator projektu w Polsce:

Prof. Kazimierz Ilski, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Instytut Historii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Ul. Św. Marcin 78

61-809 Poznań

Zasady rekrutacji w: www.international.amu.edu.pl/study-offer-in-foreign-languages2/study-offer-in-foreign-languages/m.a.-degree-programs/european-master-in-classical-cultures2

Studia przygotowują do:

- podjęcia samodzielnej pracy badawczej

- kontynuacji kształcenia na studiach trzeciego stopnia

- podjęcia pracy w instytucjach naukowych, oświatowych i kulturalnych, zajmujących się promocją dziedzictwa antyku

- podjęcia pracy w muzeach i bibliotekach naukowych

The European Master in Classical Cultures (EMCC, homepage: www.eu-classical-cultures.eu/) is an internationally integrated, interdisciplinary programme in Classical Studies, supported by 12 partner universities from 9 European countries.

The unique profile of the EMCC is marked by both its specific international and interdisciplinary design and its aim to promote academic excellence.The core modules comprise three main subjects: Ancient History, Classical Philology and Archaeology. The obligation of each student to study at no less than two universities teaching in different languages forms the basis of this international programme. Each of the universities at which a part of the credits necessary for a successful completion of the programme has been validated will award a Masters degree (double or multiple).

The participation of a great number of universities here offers a wide range of sub-disciplines in the field of Classical Studies providing both a high degree of combination options and a European context. This European context forms an important part of the programme, which seeks to define the aspect of a European identity from its classical roots.

The diversity of the participating partner universities here provides a great opportunity to refine and extend the programme of study through restructured, complex studies and joint activities. Moreover, the diversity of languages, which characterises Greco-Roman antiquity as much as modern Europe, is emphasised. To enhance country-specific knowledge, excursions to or inspections of important European historical sites are to be integrated into the study plan.

Coordinator for Poland

Institute of History

Adam Mickiewicz University

Św. Marcin 78

PL 61809 Poznań, Poland

Requirements: www.international.amu.edu.pl/study-offer-in-foreign-languages2/study-offer-in-foreign-languages/m.a.-degree-programs/european-master-in-classical-cultures2

Plan studiów pl

Plan studiów en

Jeśli chcesz studiować w Instytucie Historii UAM w Poznaniu przejdź do rejestracji w systemie Internetowej Rekrutacji.