Zimowa Akademia Projektów
poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:29

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów UAM z niepełnosprawnościami na kolejną edycję zimowego seminarium szkoleniowego, które tym razem planowane jest w ośrodku Interferie w Szklarskiej Porębie w terminie 16-23 lutego 2019 r.

„Zimowa Akademia Projektów” ma na celu przygotować studentów do wdrażania swoich pomysłów w życie i realizacji autorskich projektów. Szczegółowy program zostanie uzgodniony ze Zrzeszeniem Studentów Niepełnosprawnych „Ad Astra”.

W trakcie pobytu w ośrodku uczestnicy będą mogli korzystać z zaplecza rekreacyjno-sportowego (basen rekreacyjny, sauna fińska, siłownia) i nowoczesnej sali wykładowej. Ośrodek jest całkowicie dostępny i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zobacz ośrodek na: https://www.interferie.pl/hotelbornit/

Zapisy wyłącznie do 14 grudnia 2018 r.

Jeśli do tego terminu nie zbierze się grupa minimum 16 studentów wyjazd zostanie odwołany.

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

(Imię i nazwisko, data miejsce urodzenia, PESEL, e-mail, telefonu, informacje o rodzaju niep. i specjalnych potrzebach, dietach itd.)

Koszt udziału: 300 zł

Nr konta zostanie wysłany e-mailem zgłoszonym osobom. Termin wpłaty 14 stycznia.

Więcej informacji na stronie:

 
UWAGA UCZESTNICY XLV OLIMPIADY HISTORYCZNEJ!
poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:22

Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej w Poznaniu zawiadamia, że etap okręgowy XLV Olimpiady odbędzie się w następujących terminach:

- eliminacje pisemne II etapu – 12 stycznia 2019 r. (sobota, rozpocznie się o godz. 10.00) ,

- eliminacje ustne II etapu – 29 stycznia 2019 r. (wtorek, rozpocznie się o godz. 9.30)

Wyniki części pisemnej etapu okręgowego zostaną zamieszczone 21 stycznia 2019 r. na stronach internetowych Zakładu Historii Nowożytnej do XVIII wieku w zakładce Olimpiada Historyczna (http://zhnxviii.amu.edu.pl/wspolpraca/olimpiada-historyczna-2/) oraz na stronie Instytutu Historii UAM (http://historia.amu.edu.pl/). Etapy pisemny i ustny tradycyjnie odbędą się w Collegium Historicum przy ul. Umultowskiej 89d w Poznaniu (etap pisemny Aula im. Gerarda Labudy, etap ustny pok. 3.104, 3.105, 3.106).

 
Polskie Towarzystwo Historyczne
poniedziałek, 10 grudnia 2018 20:20

Polskie Towarzystwo Historyczne - Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na wykład otwarty, który wygłoszą dr Katarzyna Pękacka-Falkowska i dr n. med. Halina Bogusz (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), Wykład pt. Peregrinatio medica jako forma kształcenia lekarzy w XVII-XXI w. Dyskusja wokół książki, pt. Dziennik podróży uczonej Christiana Erndtela, lekarza przybocznego króla Augusta II, Warszawa 2018 odbędzie się 12 grudnia 2018 r.(środa) w sali 1.63 (tzw. dziekańska) Collegium Historicum UAM, o godz. 15.30.

 
Wokół Topolskiego
wtorek, 04 grudnia 2018 14:27

Instytut Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Zakład Metodologii Historii i Historii Historiografii IH UAM
Interdyscyplinarne Seminarium Historyczne

serdecznie zapraszają w dniach 17 – 18 grudnia 2018 roku na sympozjum naukowe Wokół Topolskiego. Obrady odbywać się będą w Sali Profesora Jerzego Topolskiego (3.132) – Collegium Historicum, ul. Umultowska 89d.

Jerzy Topolski (1928 – 1998) – historyk, współtwórca metodologii historii i poznańskiej szkoły metodologicznej. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk, autor kilkudziesięciu książek, ponad 1100 prac z zakresu metodologii historii, historii Polski i powszechnej, historii gospodarczej, społecznej i regionalnej. Jeden z najbardziej znanych i cenionych humanistów polskich XX wieku. Prowadził badania, referował i wykładał w renomowanych ośrodkach naukowych świata. Był członkiem wielu polskich i zagranicznych instytucji naukowych, w tym kolegiów redakcyjnych prominentnych czasopism naukowych. Kierował ogólnopolskim seminarium, wypromował czterdziestu ośmiu doktorów. Przez blisko pięćdziesiąt lat związany z Instytutem Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, w latach 1969–1981 był jego wicedyrektorem ds. naukowych, zaś w latach 1981–1987 dyrektorem. Najważniejsze dzieła: Metodologia historii, Narodziny kapitalizmu w Europie XIV-XVII wieku, Teoria wiedzy historycznej, Jak się pisze i rozumie historię. Tajemnice narracji historycznej.

UWAGA! ZMIANA W PROGRAMIE: Wystąpienie prof. Krzysztofa Zamorskiego rozpocznie się o godz. 12.15, a prof. Krzysztofa Mikulskiego i prof. Jacka Wijaczki o 17.15.

 
Nim całkowicie znikną. Cmentarze ewangelickie w powiecie poznańskim
wtorek, 04 grudnia 2018 11:23

Instytut Historii UAM zaprasza na otwarcie wystawy „Nim całkowicie znikną. Cmentarze ewangelickie w powiecie poznańskim”, która nastąpi w dniu 13 grudnia 2018 r. o godz. 11.00 w holu głównym gmachu Wydziału Historycznego UAM Collegium Historicum, przy ulicy Umultowskiej 89a w Poznaniu.

 


Strona 1 z 9
free pokerfree poker