ZGŁOSZENIA KURSÓW: UNIWERSYTET OTWARTY UAM – edycja zimowa

poniedziałek, 17 września 2018 09:54

Szanowni Państwo,

do 31 października przyjmujemy propozycję kursów w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM, które będą prowadzone w drugim trymestrze 2018/ 19 r. (edycja zimowa). Pełen program tego trymestru zostanie zatwierdzony przez Radę Programową UO UAM 19 listopada 2018 roku. Zajęcia w nowym trymestrze rozpoczną się 14 stycznia 2019 roku po zapisaniu się na nie i przypisaniu opłaty przez ok. 20 słuchaczy. Zgłoszenia ofert dokonuje się za pośrednictwem wyznaczonego Pełnomocnika Wydziału ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub bezpośrednio na adres internetowy Biura Uniwersytetu Otwartego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W ramach jednego kursu naukowego przewiduje się przeprowadzenie cyklu wykładów lub ćwiczeń, warsztatów i laboratoriów w liczbie 15-30 godzin. Zajęcia można planować w dowolnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) lub w weekendy. Prowadzący zajęcia otrzymują wynagrodzenie – stawki brutto za 45 minut zajęć dla wykładowców wynoszą odpowiednio: samodzielni pracownicy naukowi – 100 zł, adiunkci i osoby posiadające stopień naukowy doktora – 80 zł, pozostali, w tym doktoranci – 70 zł.

UNIWERSYTET OTWARTY UAM to oferta edukacji na poziomie uniwersyteckim, otwarta na osoby zainteresowane podjęciem nauki niezależnie od już posiadanego wykształcenia i wieku (warunkiem koniecznym jest ukończony 16 rok życia).

Dotychczasowe wyniki UO świadczą o tym, że kursy, które cieszą się zainteresowaniem słuchaczy to takie, które są nastawione na kształcenie konkretnych umiejętności, podniesienie kwalifikacji zawodowych, pomoc w rozwijaniu zainteresowań hobbystycznych, kolekcjonerskich (mogą to być np. lektoraty specjalistyczne, zajęcia nt. rekonstrukcji historycznych, zajęcia z numizmatyki, epigrafiki, sfragistyki, genealogii, archiwistyki). Najlepiej, aby zajęcia kończyły się jakąś formą egzaminu / certyfikatem.

Z poważaniem,

dr hab. Katarzyna Balbuza, prof. UAM

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Historycznego ds. Uniwersytetu Otwartego UAM

Ps.