Biesiady z myślą

poniedziałek, 11 czerwca 2018 06:54

Szanowni Państwo Instytut Chemii Bioorganicznej PAN (ICHB PAN) ma zaszczyt zaprosić do uczestnictwa w cyklu spotkań „Biesiady z myślą”.

nauka – sztuka – technologia - kultura

Biesiady o charakterze popularnonaukowym dotyczyć będą nauki, sztuki, technologii i kultury szczególnie w odniesieniu do nauk o życiu, nauk humanistycznych oraz zagadnień związanych z komunikacją społeczną.

Kolejną Biesiadę w dniu 20 czerwca 2018, ICHB PAN współtworzyć będzie z Wydziałem Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach wydarzenia proponujemy udział w niezwykle aktualnej i frapującej dyskusji dotyczącej powstania państwa Piastów. Profesor Józef Dobosz (Instytut Historii UAM) oraz doktor Marcin Danielewski (Instytut Historii UAM) przedstawią zagadnienie pt: "Powstanie państwa Piastów - fakty i mity". Będzie możliwość i czas na zadawanie pytań oraz omówienie najciekawszych wątków poruszanego tematu. Myślimy, iż spotkanie to wzbudzi zainteresowanie wszystkich uczestników wydarzenia i będzie impulsem do własnych przemyśleń. Spotkanie poprowadzi profesor Marek Figlerowicz (ICHB PAN).

Serdecznie zapraszamy do wspólnej dyskusji, debaty i wymiany przemyśleń z ekspertami w swoich dziedzinach.

Wstęp wolny!