„ Korytarz”. Wytyczanie graniczy polsko- niemieckiej w latach 1918- 1920

środa, 16 maja 2018 10:36

Polsko-niemiecka konferencja naukowa z udziałem naukowców, doktorantów i studentówpolskich i niemieckich ( głównie z Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu i Historisches Seminar Albert-Ludwigs-Universität oraz Marburg) na temat: „ Korytarz”. Wytyczanie graniczy polsko- niemieckiej w latach 1918- 1920, jej główny nacisk położony został na kształtowanie się przebiegu granicy, obszaru i stosunków narodowościowych Wolnego Miasta Gdańska. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję nie tylko przedstawić referaty związane z tematem, ale i dyskutować problemy, które niosło z sobą istnienie Wolnego Miasta Gdańska oraz kwestie dotyczące wspólnej przeszłości i jej roli i we współczesnych stosunkach polsko-niemieckich. Projekt pobudza zainteresowanie historią kraju sąsiada i stwarza możliwości wymiany poglądów wynikające ze zróżnicowanego i często odmiennego widzenia i interpretowania wspólnej historii.

Adres: Wydział Historyczny UAM ul. Umultowska 89D Poznań

Termin: 22-23 czerwca 2018 r.