Międzynarodowa Konferencja Młodych Historyków

środa, 12 kwietnia 2017 12:02

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA MŁODYCH HISTORYKÓW

Europa Środkowo-Wschodnia w badaniach historycznych doktorantów

26-27 maja 2017

Instytut Historii UAM, ul. Umultowska 89d

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Międzynarodowej Konferencji Młodych Historyków.

Konferencja odbędzie się 26-27 maja 2017 roku w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem spotkania będzie przedstawienie badań prowadzonych przez młodych naukowców z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy w swojej pracy badawczej zajmują się historią tego obszaru geopolitycznego. Równocześnie pragniemy zaznaczyć, że prezentowane referaty będą dotyczyły problematyki związanej z tematem dysertacji referentów.

Oprócz przedstawienia aktualnych badań doktorantów z Europy Środkowo-Wschodniej, celem konferencji jest także stworzenie międzynarodowej platformy wymiany myśli oraz poglądów środowiska młodych badaczy na dzieje tego obszaru geopolitycznego.

Podczas konferencji, na każdym panelu będą obecni samodzielni pracownicy naukowi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, których zadaniem będzie merytoryczna ocena prezentowanych referatów a zarazem stosowna konsultacja naukowa.

W razie pytań prosimy o kontakt drogą elektroniczną ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Komitet Organizacyjny Konferencji:

mgr Robert T. Tomczak