czwartek, 14 lutego 2019 13:59

 
The KGB: An Autobiography
wtorek, 12 lutego 2019 08:36

Profesor Amir Weiner (Department of History, Stanford University), w poniedziałek, 18 lutego o godz. 10.30 poprowadzi seminarium „The KGB: An Autobiography". Komentarze do wystąpienia wygłoszą: dr Władysław Bułhak (Biuro Badań Historycznych, IPN Warszawa) oraz dr Daniel Wicenty (Biuro Badań Historycznych, IPN Gdańsk). Seminarium odbędzie się w budynku starego Collegium Historicum, ul. św. Marcin 78, sala 209. Wiecej informacji oraz lektury na seminarium na stronie >>> http://ewa.home.amu.edu.pl/Weiner_guest_seminar_2019.htm

 
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
poniedziałek, 28 stycznia 2019 07:47

w poniższym pliku znajdziecie Państwo wyniki pisemnej części okręgowych rozgrywek XLV Olimpiady Historycznej.

Osoby, które zdobyły ocenę dobrą (4) i wyżej zostały zakwalifikowane do części ustnej II etapu OH, która odbędzie się 29 stycznia 2019 r. w Instytucie Historii UAM (Wydział Historyczny, ul. Umultowska 89 d). W celu przeprowadzenia egzaminu ustnego powołane zostały trzy Komisje, które będą pracować w salach 3.103, 3.104, 3.105 na II piętrze (tam, gdzie w ubiegłym roku). Osoby zakwalifikowane proszę o przybycie z piętnastominutowym wyprzedzeniem na wskazane w tabeli godziny. Proszę również, aby Uczniowie posiadali przy sobie dowód osobisty lub legitymację. Osoby uczęszczające do szkół poza Poznaniem mogą ubiegać się o zwrot kosztów. W tym celu należy mieć dwa bilety (do Poznania i z Poznania) na dwóch odrębnych blankietach. Wszystkim uczestnikom części ustnej przysługuje wyżywienie.

Więcej…
 
ZGŁOSZENIA KURSÓW: UNIWERSYTET OTWARTY UAM – edycja wiosenna
czwartek, 10 stycznia 2019 14:10

Szanowni Państwo,

do 21 stycznia przyjmujemy propozycję kursów w ramach Uniwersytetu Otwartego UAM, które będą prowadzone w trzecim trymestrze 2018/ 19 r. (edycja wiosenna). Pełen program tego trymestru zostanie zatwierdzony przez Radę Programową UO UAM 8 lutego 2019 roku. Zajęcia w nowym trymestrze rozpoczną się 18 marca 2019 roku po zapisaniu się na nie i przypisaniu opłaty przez min. 25 słuchaczy.

Więcej…
 
„Jak Feniks z popiołów". Fragmenty tabliczek klinowych łączone za pomocą algorytmu
czwartek, 03 stycznia 2019 07:43

Zakład Historii Starożytnego Wschodu IH UAM oraz Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Poznaniu zapraszają na wykład otwarty pt. „Jak Feniks z popiołów". Fragmenty tabliczek klinowych łączone za pomocą algorytmu ("Like Phoenix Risen from the Ashes". Cuneiform tablet

fragments are joined with the help of an algorithm"), który wygłosi prof. Erlend Gehlken (Johann Wolfgang Goethe-Universität Frankfurt am Main).

Wykład odbędzie się w dniu 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 9.00 w Auli im. Gerarda Labudy, Collegium Historicum, ul. Umultowska 89d, Poznań i zostanie wygłoszony w języku angielskim.

Organizacja:

Katarzyna Balbuza, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Radosław Tarasewicz, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Strona 1 z 10
free pokerfree poker

Nowy kierunek studiów

Wydawnictwo IH

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości